سه شنبه, ۱ تیر , ۱۴۰۰ - 2021 June 22
آخرین اخبار تهران پایگاه تحلیلی-خبری شعار سال
متقابل - البرز
متقابل - سمنان
اخبار ویژه
كدخبر: 42049 تاريخ : 11 دسامبر 2019 - 08:54 بازديد: 180 بازدید نسخه چاپي ارسال به دوستان

بیانیه تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های کشور به مناسبت روز دانشجو / کلید تدبیر دولت به‌هیچ یک از قفل‌های کشور نخورده است

بیانیه تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های کشور به مناسبت روز دانشجو / کلید تدبیر دولت به‌هیچ یک از قفل‌های کشور نخورده است

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، به مناسبت روز دانشجو، تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور در بیانیه‌هایی این روز را گرامی داشتند.   شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاههای همدان در بیانیه ای نوشت: امروز در آغاز دهه پنجم انقلاب، بسیج دانشجویی به عنوان نهادی که دو بال تعهد به آرمان‌های انقلاب اسلامی و علم و تخضص را دارا است، به حدی از رشد و بالندگی رسیده است که شاهد خیزش هسته‌های مساله محور برای حل مسائل کشور و استان هستیم، خیزشی که با مطالبه گری و گفتمان سازی و کار تخصصی برای حل مسائل اصلی کشور و به دنبال کمک به کارآمدی هرچه بیشتر نظام اسلامی و رفع مشکلات و رنج‌های مردم عزیزمان است.    در این روز‌ها که ناکارآمدی‌های داخلی و نیز تحریم‌ها و فشار‌های خارجی به طور مستقیم و مشهود معیشت مردم مارا نشانه رفته است و اعتراضات به حق مردم را در پی داشته است، مسئولین استانی به خصوص مسئولین ذیل قوه مجریه باید این فرصت را غنیمت بدانند و پاسخگوی مردم باشند. شاهد هستیم که تاکنون فرهنگ پاسخگویی در بین مسئولین اجرایی استان نهادینه شده است و مسئولین از پاسخگویی سر باز میزنند، جنبش دانشجویی به طور جد خواستار این هستیم که مسئولین هرجه سریع‌تر روند خودشان راه تغییر داده و با حضور در دانشگاه پاسخگوی مطالبات بر حق مردم و دانشجویان باشند.   بسیج دانشجویی بقیه الله (عج) دانشگاه پیام نور همدان نیز در  گرامیداشت روز ۱۶ آذر نوشت: امروز فضای دانشجویی و دانشگاهی ما بیش از هر زمان دیگری نیازمند قندچی ها، بزرگ نیا‌ها و شریعت رضوی هاست، تا بتوانند با استقلال عمل اسلامی و انقلابی خود دست نیکسون‌های داخلی و خارجی را از پیکره این نظام مقدس کوتاه کنند. اما استقلال به آن معناست که دانشجوی امروز فارغ از جریانات حزب گرای سیاسی خاص و به دور از تعصبات و تمایلات شخصی، در دانشگاه و در سطح کشور فعال و تاثیر گذار و جریان ساز باشد.
تاثیر گذاری و جریان سازی در فضای علمی، درفضای فرهنگی و در فضای سیاسی و… اگر توسط دانشجوی مستقل صورت نگیرد توسط مغرضان و معاندین داخلی و خارجی صورت خواهد گرفت که با نیت براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی تلاش می‌کنند و البته این آرزوی باطل را به گور خواهند برد.

خبر جدید  زمان ثبت‌نام حضوری و غیر حضوری دانشگاه‌ها در مقطع دکتری اعلام شد + جدول

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اصفهان  در گرامیداشت روز دانشجو در بیانیه اش نوشت: امروزه نفرت جهانی به سیاست‌های ضد بشری آمریکا فراگیر شده و هر روز به‌میزان بی‌ اعتمادیِ ملت‌ها به دولت آمریکا افزوده می‌شود. اما، جای تعجب دارد که هنوز عده‌ای در داخلِ ایران عزیزمان حرف از مذاکره می‌زنند، آن‌هم پس از این کارنامهٔ سیاه و انواع تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران.

 مسئولان محترم! این روز‌ها همگان با اندکی تأمل، متوجه حرف‌ها و نقد‌ها و دلخوری‌هایِ گوناگون افراد جامعه در قبال مشکلات مختلف و تصمیمات غلط و نامحرم‌دانستنِ ملت می‌شوند. جناب دکتر روحانی، به‌خاطر صلاح مردم لازم نیست با کدخدا و ایادی‌اش دیداری صورت بگیرد. ملت ایران در هر بُرهه‌ای از تاریخ، نشان داده که پشتیبان دولت و مسئولان است.

 جناب آقای روحانی! مردم گله‌مندند. نزدیک به ۶ سال است کلید تدبیر شما به‌هیچ یک از قفل‌های کشور نخورده است. کلیدی که قرار بود ناامیدی را تدبیر کند و نگاهش به توانایی جوانان این مرزوبوم باشد. در تصمیم‌گیری‌های خود هشیار باشید. تصمیم‌گیری‌های شما نیاز به هشیاریِ تمام و کمال دارد. اینکه بگویید من در صبحِ گرانی خواب بودم، حاصلی جز ناامیدی برای قشر جوانِ جامعه ندارد.

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد کرج هم در بیانیه ای  به مناسبت بزرگداشت روز دانشجو و در واکنش به اتفاقات اخیر کشور خطاب به دولت نوشت: آیا این رواست که تا نزدیک به انتخابات‌ها میشود با انتخاب رنگ و شعار‌های پوپولیستی، خود را پاک و منزه و دلسوز نشان بدهید و به هر طریقی که میشود دولت قبل را نقد کنید وحتی گاهی سیاست‌های درست آن‌ها را نیز مورد تهاجم قرار بدهید چرا که شاید با شما همسو نباشند؟!

آقای رئیس جمهور؛ اگر کارت سوخت و سهمیه بندی بنزین خوب بود، پس چرا آن را به محض روی کار آمدن دولتتان حذف کردید! و چندین سال اجازه‌ی قاچاق و سوء استفاده‌های گوناگون در زمینه‌های انرژی را به وجود آوردید؟ و، اما اگر بد بود، پس چرا اکنون دوباره آن را اجرا میکنید؟!   بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز هم در بیانیه ای تاکید کرد: اکنون و در گام دوم و با توجه به پر رنگ بودن جایگاه نسل جوان در این مرحله، فرزندان بسیجی رهبر انقلاب در دانشگاه‌های سراسر کشور به عنوان مروجان حقیقت «نظام انقلابی» همت بر آن شده و دارند که با نگاهی تحولی و رویکردی مساله محور، مبتنی بر آرمان‌ها و واقعیت ها، نیاز‌های روز جامعه را از دریچه نگاه مردم دنبال و مطالبه کنند. از همین رو فرزندان خمینی کبیر آمادگی کامل خود را جهت نظریه پردازی، طراحی الگو‌های ایجابی و تربیت نیرو‌های ملتزم در مسیر جوان سازی و مردمی سازی حکمرانی اعلام می‌دارند.
در شرایطی که با برخی اقدامات مشخص مانند رشد صادرات فرآورده‌های نفتی و محصولات غیر نفتی، اتکای بودجه داخلی به مالیات و انجام طرح‌های معطل مانده نظیر مالیات بر عایدی سرمایه، مالیات بر مسکن خالی، مالیات برخی اقشار، نظیر پزشکان و وکلا و یا با برقراری سامانه‌های مولد شفافیت، می‌توان با بسیاری از ناکارآمدی‌ها و سرچشمه‌های فساد مبارزه کرد. صدایی از بهارستان به گوش نمی‌رسد. به نظر می‌آید نمایندگان نیز در حال گرفتن آرایش جنگی اند؛ اما خدا می‌داند انتخاباتی یا اقتصادی!   بسیج دانشجویی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد بروجرد نیز در بیانیه‌ای آورده است: امروز بر کسی پوشیده نیست که جهاد یک مسیر الهی است و جهاد دانشجویی گرایشی خاص به اقدام و عمل در راستای تداوم توسعه عدالت در جغرافیای اسلامی است. بینش عدالت گستری با محوریت فقرزدایی در غالب دانشجویی به واقع تلالویی از گستره حس بی قراری نسبت به درد همنوع است؛ چراکه مرسوم است دانشجو آن هنگام که جوینده دانش است ملزم به ترک تمامی تحرکات غیر آموزشی می‌باشد.
در چنین اتمسفری آن مولفه‌ای که دانشجو را از کالبد مادی که برای خودش ساخته و یا برایش ساخته اند خارج می‌کند معرفت قلبی اکتسابی دانشجوی دغدغه‌مند است، زیرا اعتقاد چنین دانشجویی این است که انسان بی دغدغه روحی مرده دارد، دانشجوی عدالت جوی جهادی به موازات دانش افروزی خود را موظف به حضور در هر جایی که به او احساس نیاز باشد می‌داند حتی علم اندوزی او هم سمت و سویی عارفانه دارد.

خبر جدید  بیانیه دانش ­آموزان و فرهنگیان شهر تهران برای حضور در راهپیمایی 22 بهمن 1397

بسیج دانشجویی دانشگاه کردستان  نیز در بیانیه‌ای آورده است: آقای رئیس جمهور! مگر شما همان فرد کمتر شناختهشد‌های نبودید که میخواستید آنچنان رونق اقتصادی ایجاد بکنید که مردم به یارانه.‌ها نیازی نداشتهباشند و از توافق‌های بردبرد سخن به میان آوردید، بله اکنون که بعد از شش سال عواقب و نتایج آن مذاکرات معاشقه گونه و نسنجیده یکی پس از دیگری مشخص میشود به جای سعی در جبران، آن‌ها را به تناسب موضوع با عوام فریبی به مقامات و یا اشخاصی نسبت میدهید.
آقای روحانی! لطفا جرئت این را داشته باشید که عواقب کار‌های خود را بپذیرید؛ مثلا زمانی که به عنوان عالیترین مقام اجرایی کشور دست به اجرای مصوب‌های به بدترین شکل ممکن میزنید و قیمت بنزین را یک شبه و در عین بی تدبیری بالا میبرید و بستری برای حضور و اجرای طرح‌های از پیش تعیین شدهی اشرار در جمع مردم ایجاد میکنید و بدتر از آن اینکه بعد از این اتفاق قهقه کنان اظهار بیاطلاعی کرده تا به زعم خود مشکلات آن را به گردن دیگران بیاندازید غافل از اینکه تشت رسوایی مدیریتی شما خیلی وقت است از بام ساختمان پاستور به زمین افتاده است، بدانید شجاعت گوهری است که در اختیار هر کس نیست.
البته نقش ما مردم هم در ایجاد فضای کنونی پررنگ است وقتیکه بدون در نظر گرفتن عملکرد اشخاص و صرفا با تبلیغات پمپاژ شدهی رسان‌های برای آزادی‌های بعضا نامشروع به کاندیدایی رای میدهیم دیگر نباید دنبال مقصر دیگری برای این اوضاع جامعه باشیم.

خبر جدید  هفته‌ای به رنگ دانشجو / از نقد فعالیت‌ها در یک سال اخیر تا پیگیری سیل در استان‌های جنوبی

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه کردستان  نیز به مناسبت روز دانشجو در بیانیه خود آورده است: متاسفانه در کشور شاهد نمایندگان مجلس و دولت غرب‌زده و منفعلی هستیم که بسیاری از آن‌ها در دانشگاه‌های غربی تحصیل کرده‌اند جماعتی از نمایندگان مجلس که به خاطر عملکرد و آرای غیر قابل دفاع خود حاضر به تایید طرح شفافیت آرا نمی‌باشند. آن نماینده‌ی مجلسی که با کمال وقاحت در صحن علنی مجلس از مفاسد عرصه‌ی خودروسازی شکایت می‌کند و بعد خودش به جرم فساد در همان عرصه‌ی خودروسازی با حکم قضایی دستگیر می‌شود؛ حاصل انتخاب ماست. نمایندگان مجلس حوزه‌ی سنندج که وقتی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه کردستان برای پاسخ به مطالبات دانشجویی با ایشان نامه‌نگاری کتبی می‌کند یا به درستی پاسخگو نیستند و برخی هم بعد از پاسخ ابتدایی، بی اعتنایی می‌کنند. وزیر خارجه‌ی سرخوش و ساده لوحی که در جلسه علنی مجلس اعلام می‌کند که در هیچ جای متن برجام از لفظ تعلیق تحریم‌ها استفاده نشده است در صورتی که ۴ بار عینا لفظ تعلیق آمده است حاصل انتخاب ماست؛ وزیر مسکن مدعی روشنفکری که افتخارش این است یک مسکن هم برای ملت نساخته است هم حاصل انتخاب ماست.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , ,
در زمينه‌ي انتشار نظرات مخاطبان رعايت چند مورد ضروري است:
  • لطفاً نظرات خود را با حروف فارسي تايپ کنيد.
  • �تهران رویداد� مجاز به ويرايش ادبي نظرات مخاطبان است.
  • تهران رویداد از انتشار نظراتي که حاوي مطالب کذب، توهين يا بي‌احترامي به اشخاص، قوميت‌ها، عقايد ديگران، موارد مغاير با قوانين کشور و آموزه‌هاي دين مبين اسلام باشد معذور است.
  • نظرات پس از تأييد مدير بخش مربوطه منتشر مي‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *