به گزارش گروه اجتماعی برنا، انوشیروان محسنی بندپی پیش از ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران حاضر در استانداری تهران اظهار داشت: شروع سال جدید با نزولات جوی آغاز شد و تدابیر پیشگیرانه در این خصوص را اتخاذ کردیم.

محسنی بند پی افزود: در شهرهای جنوب غرب و غربی استان از ظرفیت حوضچههایی داشتیم که میتوانستیم از ظرفیت آن برای ذخیره سازی آب باران استفاده کرد و به محض ورود سامانه بارشی با لغو مرخصی مدیران به صورت عملیاتی وارد مدیریت بحران شدیم لذا با اتخاذ تدابیر پیشگیرانه شرایطی را فراهم کردیم که تاکنون هیچ گونه تلفات انسانی را در استان و شهر تهران را نداشتیم.

خبر جدید  نشاط اجتماعی در گرو توسعه ورزش همگانی محقق می شود

استاندار تهران با بیان اینکه ظرفیت خالی سدکرج هم اکنون ۹۰ میلیون مترمکعب است گفت: در حال حاضر بیش از نیمی از ظرفیت سد طالقان را خالی نگه داشتیم تا بتوانیم بارندگیهای اردیبهشت و آب شدن برفها را مدیریت کنیم.

وی در خصوص میزان حجم و دبی رودخانههای شادچای و سیاه آب و سالور نیز بیان داشت: این رودخانهها از شعبات رودخانه کرج در استان تهران هستند کاملاً تحت مدیریت و کنترل هستند

خبر جدید  تشکیل کمیته فنی نظارت بر اعمال قواعد فنی و مهندسی در روند ساخت پروژه جدید پلاسکو

استاندار تهران فرونشست زمین در اطراف تهران ناشی از خشکسالی بیست ساله و کاهش سطح سفرههای زیرزمینی اعلام کرد و اظهار داشت: بر اساس برآوردهای ما در بعضی نقاط استان تا ۳۵ سانتی متر فرو نشست زمین را داشتیم و اگر سطح آب سفرههای زیرزمینی بالا باشد شاهد فرونشست نخواهیم بود.

خبر جدید  پیشرفت 35 درصدی عملیات احداث سوله مدیریت بحران پارک حنانه

محسنی بندپی در ادامه گفت: روددره های شهر تهران باید به صورت علمی ساماندهی شوند و با آبخیز داری که در بالادست این روددره ها صورت میگیرد احتمال بارانهای سیل آسا را کمتر میکنیم و قصد داریم تا ورودی سدلتیان به سد ماملو را افزایش دهیم تا سفرههای آب زیر زمینی در شهرهای جنوب شرق استان تقویت شوند و از فرونشست زمین جلوگیری شود.