به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی برنا؛ شهردار منطقه ۶ در جمع خبرنگاران ضمن بازدید از سوله بحران، مرکز مدیریت پسماند به توضیح در خصوص فعالیت های این منطقه پرداخت.

محمدرضا دهداری پور در شبگردی منطقه ۶ با حضور اصحاب رسانه بیان کرد: محدوده منطقه ۶ از جنوب به خیابان انقلاب، از سمت شمال به بزرگراه همت و از دو طرف به مدرس و چمران منتهی می شود. این منطقه حدود ۲۶۰ هزار نفر جمعیت شب و ۱ و نیم میلیون نفر جمعیت در روز را در خود جای می دهد.

شهردار منطقه ۶ بیان کرد: جمعیت روز این منطقه ۴ الی ۵ برابر جمعیت ساکن است چرا که ادارات، وزارتخانه ها، دانشگاه تهران، دانشگاه امیر کبیر، دانشگاه تربیت مدرس، سازمان انرژی اتمی و… در این منطقه قرار دارند؛ در این منطقه همچنین میزبان هموطنان توحیدی خودمان هستیم که همه این اوامر سبب شده اهمیت آن دو چندان شود.

دهداری پور خاطر نشان کرد: از مرداد ماه ۹۷ توفیق داشتم تا به مجموعه مدیریت شهری در منطقه ۶ بیایم. هنگامی که شهرداری را تحویل گرفتم ۵۰ درصد درآمدهای نقدی محقق شده بود و در حال حاضر ۹۵ درصد این درآمد ها به وقوع پیوسته است.

وی گفت: در حوزه ابنیه و فنی عمران، پروژه هایی مانند مرکز مدیریت پسماند و اسکان کارگری، مجموعه مدیریت بحران کردستان، مجموعه ورزشی کردستان، مسجد حضرت زهرا، سرای محله گلها انجام شده است. نکته قابل توجه این است که سرای محله به مسجد ارتباط دارد.

شهردار منطقه ۶ با اشاره به افتتاح پروژه های عمرانی پایتخت اظهار کرد: تا کنون هیچ یک از مراکز افتتاح نشده است بلکه آماده افتتاح است و با هماهنگی حوزه دفتر شهردار در ابتدای سال ۹۸ به عنوان عیدی شهرداری به مردم، افتتاح خواهد شد.

خبر جدید  سردرگمی ساکنان محدوده دانشگاه تهران به‌خاطر یک طرح توسعه پر چالش/ مردم: طرح مصوبه ندارد! رئیس دانشگاه: طرح هیچ مشکلی ندارد

دهداری پور اذعان کرد: سوله مدیریت بحران در شهرک والفجر در حدود ۹۰ درصد آماده است و تا اردیبهشت ماه به بهره برداری می رسد. همچنین مخزن آب ۱۵۰۰ متر مکعبی تا اردیبهشت ماه نیز افتتاح خواهد شد.

شهردار منطقه ۶ در خصوص ساخت ساختمان مرکزی شهرداری منطقه ۶ بیان کرد: ساختمانی در منطقه وجود داشت که تنها حدود ۲۰ درصد در طی ۱۰ سال پیشرفت داشت و در حال حاضر ۴۰ درصد پیشرفت دارد و انشالله در سال آینده ساختمان مرکزی شهرداری افتتاح می شود تا همه مجموعه شهرداری منطقه ۶در این مجموعه متمرکز شود.

دهداری پور با اشاره به تعامل این منطقه با شهرداری ها گفت: تفاهم نامه های خوبی با دانشگاه ها مخصوصا پردیس هنرهای زیبا منعقد شده است و بدین ترتیب از دانشجوهای حوزه های مختلف کمک می گیریم تا در حوزه خدمات شهری به ما کمک کنند.

وی ادامه داد: با دانشگاه امیرکبیر و سازمان فنی و عمرانی تفاهم نامه ای داشتیم تا اولین مرکز تمام هوشمند به بهره برداری برسد همچنین اولین پارک تمام هوشمند نیز به بهره برداری خواهد رسید تا خدمات خوبی به شهروندان برساند.

شهردار منطقه ۶ با اشاره به فعالیت هایی که این منطقه برای توسعه دوچرخه داشته، اظهار کرد: دوچرخه های بی دود در منطقه ۶ با حدود ۱۵ ایستگاه با ۴۰۰ دوچرخه فعال شده است. بدین ترتیب حدود ۸ کیلومتر مسیر دوچرخه آماده داریم و سعی می کنیم منطقه ۶ را به مناطق جنوبی متصل کنیم؛ امیدواریم ۱۰ کلیومتر دیگر به آن مسیر اضافه کنیم. از این رو مسیر دوچرخه سواری کوی دانشگاه تا پردیس تا دو ماه آینده به بهره برداری برسد.

خبر جدید  آنچه ما را از معضلات اجتماعی رهایی می دهد؛ تقویت اقدامات پیشگیرانه است

دهداری پور در رابطه با برنامه های نوروزی این نطقه بیان کرد: در ایام نوروز با توجه به شرایط منطقه ۶ و برنامه ریزی شهرداری، تهران به عنوان مقصد گردشگری است. از این رو برنامه ریزی ویژه ای برای خیابان ولیعصر و مناطقی که در مسیر ولیعصر هستند، داریم.

وی اضافه کرد: از میدان راه آهن تا توانیر پلازاهای زیادی وجود دارد. پلازاهایی مانند راه آهن، میدان ولیعصر، خیابان برادران مظفر، توانیر و باغ فردوس در ایام عید ایجاد خواهد شد. مهم ترین پلازاری ما، پلازای توانیر است.

شهردار منطقه ۶ افزود: بولوار کشاورز هم مانند سال قبل برنامه ویژه ای دارد. از این رو استقبال از نوروز به روال سال های قبل انجام می شود و امسال نیز رنگ آمیزی جداول و یکسری برنامه های دیگری خواهیم داشت. همچنین محتوای قوی برای خیابان ولیعصر ترتیب داده ایم.

دهداری پور در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر سرنوشت میدان هفت تیر در ایام نوروز خاطر نشان شد: شهردار از روز اول دستور داد تا کارگاه های نیمه فعال و غیر فعال جمع آوری شود. از این رو در عرض یک هفته ۷۰۰ سرویس نخاله از میدان هفت تیر جمع آوری شد.

وی اضافه کرد: سازمان زیباسازی طرحی برای پلازاهای شهری دارد. جلسات زیادی با معاونت های مختلف داشتیم که منجر به اصلاح هندسی میدان هفت تیر شد و بعد از اینکه به تائید معاونت حمل و نقل رسید و پلیس راهور همکاری خوبی انجام داد و سبب شد مسیر تغییر کند و بحث ترافیکی به خوبی صورت بگیرد. همچنین بنا داریم تا پلازای ۸۰۰۰ متری در آن جا شکل بگیرد و به نظر می رسد با توجه به زمان بندی تا انتهای اردیبهشت ماه به بهره برداری برسد.

خبر جدید  مسئولان، نقاط ضعف و خطاهای احتمالی را شناسایی و پیگیری کنند

دهداری پور ادامه داد: بنا است تا برای شب عید به طور شبانه روز در آن جا فعالیت کنیم تا به لحاظ منظری شرایط هفت تیر تغییر داشته باشد.

شهردار منطقه ۶ در رابطه با مطالبات این منطقه از ادارات دولتی گفت: با ادارات دولتی منطقه تعامل خوبی داریم و بخش عمده ای از مطالبات خود را از ادارات گرفته ایم. ۱۷۰-۱۸۰ میلیارد تومان از این مجموعه ها دریافت شده است. برخی مطالبات مربوط به پسماند و عوارض پایدار است و برخی دیگر به جرایم کمیسیون ها مرتبط می شود. همچنین با بانک ها و ادارات بر اساس مطالبات تعامل می کنیم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار برنا مبنی بر چرایی عدم استقبال شهرداری از نوروز تا کنون بیان کرد: دو سه روز گذشته شیوه نامه رنگ تصویب و به مناطق ابلاغ شد. جداول، دیواره ها، پله ها بنا است رنگ آمیزی شود همچنین بحث نور و رنگ جداول در هفته آخر اسفند ماه انجام خواهد شد.

دهداری پور در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار برنا مبنی بر عدم استفاده از سطل زباله در خیابان ولیعصر گفت: بنای شهرداری تهران این است که سطل زباله کمی در مسیر های اصلی قرار دهد با این حال مخازن نو خریداری شده و در آینده جا نمایی خواهد شد.